Kto dowie się jako pierwszy o waszych zaręczynach?

Rozpiera cię radość i masz ochotę wykrzyczeć tą nowinę całemu światu – pewnie wrzucić post na Facebooku, prawda? Dobrze ci radzę – wstrzymaj się na moment.

źródło: pinterest.com

Zaręczyliście się! Kto dowie się o tym pierwszy? Rozpiera cię radość i masz ochotę wykrzyczeć tą nowinę całemu światu – pewnie wrzucić post na Facebooku, prawda? Dobrze ci radzę – wstrzymaj się na moment. Na pewno bardzo praktycznie i szybko jest powiadomić wszystkich poprzez social media czy sms, ale najlepiej jak w pierwszej kolejności podzielicie się tym szczęśliwym wydarzeniem z osobami, które są dla was ważne. Przygotowałam prostą hierarchię osób, które powinniście wziąć pod uwagę. Oczywiście kolejność możesz zmodyfikować biorąc pod uwagę wasze stosunki w rodzinie i inne sytuacje osobiste.

1. Rodzice
Nawet jeśli twój narzeczony wcześniej poprosił twoich rodziców o błogosławieństwo, albo brali oni udział w planowaniu zaręczyn, na pewno z niepokojem czekają, aby usłyszeć szczegóły – jak wszystko wyglądało i czy powiedziałaś TAK :)
Wybierz się lub zadzwoń również do swoich przyszłych teściów, aby podzielić się z nimi radością.

2. Dziadkowie
Mogę się założyć, że babcia zaczęła odliczać do dnia twoich zaręczyn już w momencie kiedy pierwszy raz przyprowadziłaś swojego chłopaka do niej na herbatę :) Pozwól jej cieszyć się tym dniem razem z wami! Dziadkowie na pewno byliby zawiedzeni gdyby dowiedzieli się o tak ważnym wydarzeniu od cioci czy wujka lub co gorsze od sąsiadki.

3. Rodzeństwo
Zazwyczaj to brat lub siostra jest naszym pierwszym powiernikiem. To jej, jemu lub im opowiadałaś o pierwszych randkach oraz miłościach. Od urodzenia dzielicie ze sobą najważniejsze wydarzenia w waszym życiu, teraz czas na kolejne!

4. Reszta rodziny
O poinformowanie reszty rodziny możesz poprosić rodziców, przecież nie spędzisz pierwszego dnia jako narzeczona ślęcząc z telefonem :)

5. Najlepsi przyjaciele
Kiedy rodzina już wszystko wie możesz poinformować swoich przyjaciół! Podziel się radością z przyjaciółkami, na pewno niejednokrotnie snułyście domysły jak twoje zaręczyny mogłyby wyglądać :) Przygotuj się na opowiedzenie całej sytuacji ze szczegółami. Niekontrolowane wybuchy radości i tańce na stole wysoko prawdopodobne!

6. Social media
Niezależnie czy regularnie aktualizujesz swoje statusy w social mediach czy korzystasz z nich sporadycznie – poczekaj z ogłoszeniem zaręczyn aż wszyscy bliscy będą już wiedzieć. Przecież nie chcesz nieumyślnie zranić czyichś uczuć. Teraz możesz już spokojnie umieścić posty i podzielić się radością!