Powiedziałaś tak! Co teraz?

Moje gratulacje! Jesteś narzeczoną swojego ukochanego mężczyzny. Zaczynasz zastanawiać się co teraz? Od czego zacząć? Zobacz moją listę 10 zagadnień, które powinnaś wziąć pod lupę na początek.

źródło: pinterest.com

Moje gratulacje! Jesteś narzeczoną swojego ukochanego mężczyzny – chcecie przyrzekać sobie miłość na zawsze. Zaręczyny to koniec pewnego etapu w związku, przejście na wyższy poziom. Cieszcie się tym wspaniałym czasem! Zaczynasz zastanawiać się co teraz? Od czego zacząć? Zobacz moją listę 10 zagadnień, które powinnaś wziąć pod lupę na początek.

1. O zaręczynach powiadom bliską rodzinę oraz przyjaciół!
Upewnij się, że osoby ważne w Twoim życiu dowiedzą się o zaręczynach od ciebie. Zanim umieścisz pełny emocji post na Facebooku lepiej zadzwoń lub napisz do wszystkich bliskich. Kliknij i zobacz mój poradnik w jakiej kolejności i kogo powiadomić o waszych zaręczynach.

2. Zabezpiecz swój pierścionek.
Pierścionek zaręczynowy to coś więcej niż kolejny dodatek, to inwestycja! Przygotuj dla niego honorowe miejsce pomiędzy swoją biżuterią. Jeżeli jest za duży uważaj na niego, bo nieopatrznie może zsunąć się z palca. Warto zastanowić się wtedy nad jego zmniejszeniem. Zawsze też możecie kupić mniejszą obrączkę, żeby już po ślubie przytrzymywała pierścionek na miejscu :) Niektóre narzeczone decydują się nawet na ubezpieczenie swojego diamentu. W końcu wasza miłość jest bezcenna!

3. Zaplanujcie sesję narzeczeńską.
Coraz więcej fotografów oferuje wykonanie sesji narzeczeńskiej w pakietach ślubnych, co jest idealną okazją żeby wypróbować ich umiejętności i poznać siebie nawzajem. Zdjęcia z takiej sesji możecie potem wykorzystać w kartach SAVE THE DATE lub w zaproszeniach na ślub. Poza wszelkimi aspektami praktycznymi – sesja narzeczeńska to piękna pamiątka!

4. Ustalcie kiedy i gdzie chcecie wziąć ślub.
Na początek postarajcie się wyłonić rok i miesiąc, który były dla was i waszych bliskich najlepszy. Z taką wiedzą będzie wam łatwiej dograć termin w kościele oraz w restauracji czy sali weselnej. Jeżeli planujecie ślub w sezonie (maj – wrzesień) to nie nastawiajcie się na jedną datę, gdyż możecie się rozczarować niedostępnym terminem w wymarzonym miejscu.

5. Oszacuj liczbę gości, których chcielibyście zaprosić.
To pomoże Ci określić jak duże lub małe będzie wasze wesele. Lista gości to idealny punkt wyjścia do planowania budżetu. Narzeczeni coraz częściej sami decydują o tym, których gości zapraszają, lecz zapytanie o zdanie rodziców zostanie na pewno pozytywnie przez nich odebrane.

6. Określ budżet.
W zależności od wielkości przyjęcia określcie budżet jakiego potrzebujecie. Przeprowadźcie rozmowy z waszymi rodzicami i ostatecznie zatwierdźcie kwotę, w ramach której możecie się poruszać. To znacznie ułatwi dalsze planowanie!

7. Zacznij rozglądać się za miejscem na ceremonię i przyjęcie.
W zależności jaki charakter uroczystości planujecie rozpocznijcie rozglądać się za idealnym miejscem do świętowania. Jak powszechnie wiadomo najlepsze sale i restauracje zazwyczaj mają rezerwacje rok do przodu, więc nie trać czasu! W przypadku niestandardowego ślubu, na przykład w plenerze, warto na początku zorientować się jakie zgody i dokumenty będą Wam potrzebne. Jeżeli wybierzecie kościół inny niż parafialny – będziecie potrzebować zgody proboszcza na ślub poza parafią.

8. Wybierzcie świadków oraz druhny i drużbów.
Zazwyczaj są to najbliżsi przyjaciele pary młodej, rodzeństwo oraz znajomi, z którymi zabawa jest zawsze udana. Najważniejsi są świadkowie – oprócz wsparcia są też niezbędnym elementem przy składaniu przysięgi małżeńskiej. To oni będą pilnować aby wszystko szło gładko, dlatego wybierzcie osoby, którym ufacie i możecie na nich polegać. O ich uczestnictwo w ceremonii poproście odpowiednio wcześnie, aby mogli pomóc wam już na etapie przygotowań.

9. Szukaj inspiracji!
Największą kopalnią inspiracji ślubnych jest zdecydowanie portal Pinterest. Zajrzy na moje tablice i twórz swoje! Znajdź styl, który najbardziej Ci odpowiada i zawęź poszukiwania – wizualizacja twoich wyobrażeń pomoże ci zweryfikować czego tak naprawdę oczekujesz.

10. Przymierz suknie ślubne.
Zdecydowanie najprzyjemniejszy etap w całym planowaniu ślubu! Zacznij rozglądać się po salonach z sukniami ślubnymi, poznaj fasony i materiały, w których czujesz się najlepiej. Jeśli okaże się, że potrzebujesz czegoś specjalnego – będziesz miała czas na zamówienie indywidualne! Baw się dobrze :)