Jak nie ogłaszać zaręczyn – 4 anty sposoby

Zaręczyny łączą się z dawką pozytywnej energii, miłości i chęci dzielenia się szczęściem z całym światem. Zanim powiadomisz o tym wszystkich wokół, sprawdź moje ANTY sposoby na ogłaszanie zaręczyn.

Wspaniale wiedzieć, że kolejne pary zakochanych decydują się na zawarcie małżeństwa. Pierwszym krokiem w tym kierunku są zaręczyny. Łączą się one z niesamowitą dawką pozytywnej energii, miłości i chęci dzielenia się szczęściem z całym światem. Ale zanim powiadomisz o tym wszystkich wokół, sprawdź moje ANTY sposoby na ogłaszanie zaręczyn. Zapewniam Cię – w tych 4 sytuacjach lepiej tego nie robić.

źródło: pinterest.com

Sytuacja nr 1: Impreza zaręczynowa kogoś bliskiego

To nie miejsce i czas na ogłoszenie swoich zaręczyn. Teraz jest ich czas na świętowanie, przyjmowanie gratulacji oraz okrzyków zachwytu nad pierścionkiem zaręczynowym. Nie psuj im tego. Każdy ma swój moment – czekaj cierpliwie na swój. W przeciwnym wypadku może spotkać cię niemiła reakcja gości i samych zainteresowanych, gdyż postępowanie w ten sposób nie jest w dobrym tonie.

Sytuacja nr 2: Rozmowa, w której ktoś dzieli się z Tobą złymi wiadomościami

Wyobraź sobie sytuację, w której koleżanka zwierza ci się z problemów w pracy, jej pies odszedł, a życie widzi w ciemnych barwach. Nie informuj jej wtedy o zaręczynach! Fajnie jest dzielić się szczęściem, ale w tym wypadku możesz tylko jeszcze bardziej ją zdołować i sprawić, że poczuje się urażona.

Sytuacja nr 3: Służbowe spotkanie

Twoje znajome w pracy zapewne będą bardzo podekscytowane twoimi zaręczynami. Dlatego też najlepiej będzie kiedy powiesz im o nich osobiście i najszybciej jak się da. Co nie oznacza, że poranny panel w pracy jest idealnym momentem na dzielenie się swoimi prywatnymi sprawami. Unikaj tego typu sytuacji, niektórzy mogą posądzić cię o bycie nieprofesjonalną.

Sytuacja nr 4: Kiedy nie odbyły się oficjalne zaręczyny

Być może rozmawiałaś już ze swoim chłopakiem na temat ślubu. Ostatnio dyskretnie wskazywałaś u jubilera jaki pierścionek ci się podoba. Nawet jeśli zaręczyny to kwestia czasu – nie ogłaszaj ich publicznie dopóki faktycznie nie staną się oficjalne.

 

Obnoszenie się z faktem zostania narzeczoną nigdy nie było i nie będzie w dobrym tonie. Niektóre przyszłe panny młode traktują narzeczeństwo i ślub jak zawody. Nie przejmuj się i ciesz się tym stanem ile możesz. Porzuć puste przechwałki na rzecz dzielenia się szczęściem :)
Być może spotkała cię jakaś niezręczna sytuacja związana z ogłoszeniem zaręczyn? Podziel się nią koniecznie w komentarzu!