4 kroki do trwałego małżeństwa

Miłość, przyjaźń i wzajemny szacunek są podwalinami związku. Oprócz nich istnieją również bardziej przyziemne aspekty życia w małżeństwie. Zastanawiasz się jak stworzyć trwałe małżeństwo?

Denerwujesz się wyborem między rosołem a żurkiem? Zdecydowanie wolisz śnieżnobiały kolor niż odcienie beżu? Decyzje podejmowane wspólnie z przyszłym małżonkiem na początku planowania ślubu mogą być lekko przytłaczające. Ale nie są one tak ważne, jak te, które dotyczyć będą waszego wspólnego życia w przyszłości. O wiele istotniejsze niż planowanie ślubu i wesela jest wasze zaangażowanie w zbudowanie udanego i trwałego małżeństwa. Zastanawialiście się wspólnie czy chcecie mieć dzieci? Przedyskutowaliście kwestie finansów? Zdecydowaliście gdzie razem zamieszkacie? Na początku te rozmowy mogą wydać się przerażające, jednak bez nich narazicie się na nieporozumienia. Dlatego warto zainteresować się i zacząć budować swoje przyszłe małżeństwo już teraz.

źródło: pinterest.com

Miłość, przyjaźń i wzajemny szacunek są podwalinami związku. Oprócz nich istnieją również bardziej przyziemne aspekty życia w małżeństwie. Zastanawiasz się jak stworzyć trwałe małżeństwo? Czytaj dalej.

Dowiedz się jak i naucz się argumentować swoje decyzje.

Komunikacja międzyludzka nie zawsze jest prosta, szczególnie jeśli w grę wchodzą uczucia. Istnieją bariery, które utrudniają skuteczne porozumiewanie się – krytykowanie drugiej osoby, pogarda, zachowawczość, argumentacja wydarzeniami z przeszłości. Jeżeli chociaż jedno z was ma z nimi problem, wasze rozmowy mogą przeobrazić się w ciągłą walkę. Wyzwiska, poniżanie, wyciąganie tego co było nie tylko jest nieprzyjemne ale również nic nie wnosi do dyskusji. Wyjdź z dobrą inicjatywą i w przypadku spięć reaguj pozytywnie, spokojnie przedstaw swoją wypowiedź, bez użycia ‘amunicji’. Twoje zdanie zostanie wtedy wysłuchane, w przypadku braku zgody będziecie w stanie pokojowo dojść do kompromisu. Bądź najlepszą partnerką, a on odwdzięczy ci się tym samym.

Nie bój się trudnych tematów.

Kiedy już wiesz jak skutecznie komunikować się ze swoim partnerem i pozytywnie argumentować swoje zdanie – czas na cięższą artylerię. Chodzi o tematy tabu, które mogą być drażliwe dla drugiej osoby, te które boimy się podjąć. Kwestia posiadania dzieci, finanse rodzinne, teściowie, prace domowe, religia, wakacje, seks. Tak, przedyskutujcie kwestie seksu jeszcze przed ślubem, bo później może się okazać, że będziecie mieli problem (większość małżeństw ma). Podejdź do tych tematów z otwartością i empatią, jasno sprecyzuj swoje oczekiwania i wizje wspólnego życia. Pozwól swobodnie wypowiedzieć się partnerowi, bądź gotowa słuchać jego potrzeb. Jeśli jeszcze nie odbyliście tych rozmów – narzeczeństwo to idealny czas! Wykorzystaj go. Wcześniej odkryte rozbieżności łatwiej pogodzić lub wspólnie przepracować.

źródło: pinterest.com

Porzuć rutynę.

Małżeństwo to ciężka praca. To prawda. Pierwsze miesiące wspólnego życia mienią się jak sielanka. Kiedy zachwyt nieuchronnie opada, celem każdego dnia jest stworzenie bezpiecznego domu oraz piecza nad przebiegiem rodzinnego życia. Wszystkie te codzienne czynności są ważne i razem tworzą wielką całość, ale nie możesz pozwolić aby wasze życie, a zarazem związek utknął w rutynie. Starajcie się aby każdy dzień, pomimo tego, że są do siebie podobne, nie był nudny, przewidywalny, mijający bez podejmowania ryzyka. Jestem pewna, że na początku znajomości zaskakiwaliście siebie nawzajem, rzucaliście żartami, flirtowaliście w każdej możliwej sytuacji. Aby małżeństwo było udane – kontynuujcie ten zwyczaj, aby każdego dnia pielęgnować swoją miłość i dbać o siebie.

Podgrzej atmosferę.

Jesteś podekscytowana wizją zostania żoną i odpłynięcia na spokojne wody małżeńskiego życia? To wspaniale, ale nie zapominaj, że do tej pory byliście parą i nieustannie musieliście się o sobie starać. Ty robiłaś makijaż, on kupował kwiaty etc. Nie przerywajcie emisji seksapilu kiedy założycie obrączki. Nie zapominaj pielęgnować pasji i erotyzmu, które są między wami, flirt i uwodzenie w małżeństwie są konieczne aby podtrzymać temperaturę związku. Spraw aby seks nadal był ekscytujący, pomimo iż nie ma w nim już elementów tajemnicy tak jak na początku. Dzielcie się swoimi wyobrażeniami, pragnieniami i fantazjami, a w łóżku nigdy nie będzie nudno.