Jak zaangażować mężczyznę w planowanie ślubu i wesela?

Jeżeli chcesz podejmować ważne decyzje dotyczące ślubu i wesela wspólnie – czytaj dalej. Zdradzę Ci 5 aspektów planowania ślubu, w które możesz go zaangażować i sprawić, że przygotowania staną się jeszcze przyjemniejsze!

Zaangażowanie mężczyzny w planowanie ślubu i wesela zazwyczaj nie jest prostym zadaniem. Proces przygotowań do Wielkiego Dnia wymaga dużo czasu i cierpliwości. Czy Twój narzeczony również całą pracę i odpowiedzialność przekazał Tobie mówiąc jak bardzo ci ufa? :) Jeżeli chcesz podejmować ważne decyzje dotyczące ślubu i wesela wspólnie – czytaj dalej. Zdradzę Ci 5 aspektów planowania ślubu, w które możesz go zaangażować i sprawić, że przygotowania staną się jeszcze przyjemniejsze!

źródło: pinterest.com

 1. Zapytaj go jak wyobraża sobie Ten Dzień

Ważne jest abyście razem ustalili jak ma wyglądać wasz ślub i wesele. Wymieńcie się swoimi wizjami i oczekiwaniami. Dzięki temu Twój narzeczony będzie wiedział, że już od samego początku ma wpływ na przebieg przygotowań. Warto już na początku planowania ustalić kto za co będzie odpowiedzialny – jasno określcie zadania. Niech poczuje się jak prawdziwy samiec z misją do wykonania :)

2. Poprzyj jego pomysł

Niektóre panny młode (z piekła rodem) uważają, że wszystko wiedzą najlepiej i realizują swoje wizje od początku do końca po swojemu, nie pytając nikogo o zdanie. Nie idź tą drogą! :) Jeżeli mężczyzna ma Ci pomóc planować to pozwól mu na to. Najłatwiej będzie kiedy poprzesz jeden lub więcej jego pomysłów i zlecisz mu ich realizację (oczywiście pod Twoim czujnym okiem :)).

3. Przydziel mu zadania, które nawiązują do jego zainteresowań lub doświadczeń

Kiedy Twój facet jest już gotowy aby pomóc Ci w organizacji ślubu i wesela postaraj się oddelegować mu takie zadania, które są w jakiś sposób powiązane z jego zainteresowaniami czy doświadczeniami. Np. jeżeli świetnie gotuje i zna się na kuchni – na pewno poradzi sobie z ustaleniem menu. Interesuje się motoryzacją? Znalezienie idealnego środka transportu dla Was i gości będzie dla niego przyjemnością.

4. Zleć mu wykonanie spisu prezentów

Faceci to prawdziwi gadżeciarze – wyszukanie i spisanie pożądanych prezentów sprawi frajdę każdemu narzeczonemu. Po prostu.

5.  Okaż zaufanie!

Żadna z powyższych rad nie zadziała jeżeli będziesz go kontrolowała na każdym kroku i podważała jego decyzje. Zarówno w związku jak i we wspólnym planowaniu ślubu najważniejsze jest zaufanie! Jeżeli jasno omówicie wasze oczekiwania względem uroczystości – nie powinno być problemów z realizacją planu według wizji. Nie bierzcie spraw śmiertelnie serio, wspólne planowanie może być świetną zabawą!