Co goście weselni najbardziej kochają w ślubach?

Ślub to wydarzenie kiedy Młoda Para jest najważniejsza, ale zapraszając bliskich do świętowania swojego szczęścia należy myśleć równie mocno o swoich…

Ślub to wydarzenie kiedy Młoda Para jest najważniejsza, ale zapraszając bliskich do świętowania swojego szczęścia należy myśleć równie mocno o swoich gościach weselnych. Aby być z Wami w tym najważniejszym dniu poświęcają swój wolny czas i wkładają wysiłek, aby dotrzeć na czas i dzielić wspólnie te niezapomniane chwile.

Planując ceremonię i wesele upewnij się, że przyjęcie spełni oczekiwania Twoich gości i będzie dla nich miłe i przyjemne. Warto wziąć pod uwagę ich preferencje i ewentualne życzenia, aby każdy czuł się komfortowo i dobrze wspominał Was jako gospodarzy.

źródło: pinterest.com

Prosty sposób potwierdzenia przybycia

Tradycyjne drogi potwierdzenia obecności na ślubie i weselu nadal sprawdzają się wśród starszych osób w rodzinie. W przypadku młodzieży i przyjaciół warto zaproponować im możliwość potwierdzenia online – np. na swojej stronie ślubnej. Każdy gość pokocha ten pomysł za wygodę i zaoszczędzony czas!

Dokładne wskazówki dojazdu

Pamiętaj, że część gości, którzy przyjeżdżają do Was z daleka, może mieć kłopot z odnalezieniem miejsca ślubu czy wesela. Jeżeli nie organizujesz wspólnego transportu dla swoich bliskich koniecznie dołącz do zaproszeń dokładne wskazówki dojazdu.

Krótka przerwa między ślubem, a weselem

Nie każ swoim gościom czekać na Was godzinami po zakończonej ceremonii. Zorganizuj przerwę tak, aby każdy zdążył dojechać na miejsce wesela i mógł niezwłocznie zacząć świętować. Krótka przerwa nie pozwoli gościom na znudzenie, a gorąca impreza ruszy już po pierwszym tańcu.

Mapa stołów i winietki

Nikt nie lubi rzucać się na wolne miejsca przy stołach jak stado bydła, a co gorsza, ‘rezerwując’ miejsca dla swoich kompanów do zabawy. Dowiedzcie się i szczegółowo zaplanujcie, który stół i miejsce przypisać do którego gościa weselnego, aby każdy był zadowolony z umiejscowienia i towarzystwa. Ta czynność może być stresująca, ale zrób to najlepiej jak potrafisz – bliscy docenią Twój wysiłek.

Świetna muzyka – klucz do udanego wesela 

Posiadanie utalentowanych muzyków w zespole lub genialny weselny set wybrany przez DJa może totalnie ‘zrobić’ wesele. Pomyśl o najbardziej pamiętnych imprezach, na których byłaś – najprawdopodobniej był to szalony czas spędzony na parkiecie z przyjaciółmi. Wybierzcie muzykę, którą uwielbiacie, ale nie zapominajcie o gustach Waszych gości weselnych – warto wziąć pod uwagę znane i lubiane numery weselne, nawet kiedy nie koniecznie za nimi przepadacie.

Fotobudka

Coś magicznego dzieje się, gdy ludzie stają przed obiektywem fotobudki: ujawnia się ich wewnętrzne szaleństwo! Rekwizyty, takie jak wąsy, okulary i głupie kapelusze sprawiają, że powstają niezapomniane ujęcia, które mogą zabrać ze sobą na pamiątkę. Goście weselni uwielbiają takie atrakcje!

Piosenki na życzenie

Pozwól swoim gościom wybrać kilka utworów, które na swoje życzenie usłyszą na weselu. Będą mogli dołączyć do nich dedykację lub krótką przemowę. Pozostaw kartki do dedykacji lub wykorzystaj stronę ślubna online do zbierania propozycji.

Transport na wesele i z powrotem

Niezależnie od tego skąd są Wasi goście weselni, warto zastanowić się nad transportem dla nich, aby nie musieli martwić się o samochody i alkohol wypity za Wasze zdrowie. Zamówcie autokar i wyznaczcie miejsce, z którego zabierzecie gości, a po weselu ich odwieziecie. Zapewniam, że nie raz Wam za to podziękują!