9 rzeczy, których nikt ci nie powie o planowaniu ślubu!

Planowanie ślubu często oznacza organizację imprezy na około dwieście osób, wybieranie idealnej garderoby nie tylko dla siebie, znalezienie najlepszych ofert…

źródło: pinterest.com

Planowanie ślubu często oznacza organizację imprezy na około dwieście osób, wybieranie idealnej garderoby nie tylko dla siebie, znalezienie najlepszych ofert usług, które nas interesują planując podróż poślubną jednocześnie. Mając tak wiele na głowie, jest to nieuniknione, że w trakcie planowania ślubu mogą się zdarzyć małe niespodzianki (nie tylko te przyjemne). Dziś dzielę się z tobą 10 wskazówkami, które pomogą Ci w trakcie planowania ślubu i wesela oraz usprawnią cały ten proces.

1. Pamiętaj, nie ważne co by się działo – to ma być Twój ślub. Nikomu nie zależy na tym dniu tak bardzo jak tobie i twojemu narzeczonemu. Ostatecznie okazuje się, że dla gości nie liczy się w jakich kreacjach wystąpicie, jakie kwiaty wybierzesz, czy dodatki będą spójne, a menu wyszukane. W tym dniu najważniejsza jest wasza miłość i celebrowanie tego dnia z rodziną i najbliższymi.

2. Wybierając datę ślubu miej świadomość jaka aura towarzyszy danej porze roku, co jest ważne zarówno dla was jako młodej pary jak i dla gości (szczególnie jeżeli przyjeżdżają z daleka). W zależności od pogody możecie potrzebować dodatkowych warstw ubrań lub dodatków takich jak eleganckie parasole etc. Określona dostępność kwiatów może pokrzyżować ci plan dekoracji, więc pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić ich dostępność w danym okresie.

3. Nie oszczędzaj na jedzeniu. Aby optymalizować koszty menu zapytaj o możliwość wykorzystania sezonowych i regionalnych produktów, które dodatkowo będą super świeże i zapewnią doskonałe dania na weselu. Jeżeli budżet staje się napięty – tnij koszty gdzie indziej! Goście zawsze zapamiętają smaki, które im zaserwujecie!

4. Alkohol podany gościom jeszcze przed ceremonią niekoniecznie zagwarantuje ich dobre humory, a może sprawić, że podczas ślubu zrobią się senni. Przecież chcesz, aby wszystkie oczy były skierowane na was podczas tej najważniejszej przysięgi.

5. Zwróć szczególną uwagę na usadzenie gości weselnych. Nie martw się, jeśli będziesz wprowadzać zmiany nawet w ostatnim dniu. Warto poświęcić na to więcej czasu, aby każdy gość był zadowolony z dobranego mu towarzystwa. Dbanie o wygody i dobre samopoczucie gości to nie tylko oznaka dobrych manier lecz swoiste podziękowanie za ich trud włożony w to, aby wam w tym dniu towarzyszyć.

6. Na pewno cała twoja rodzina i przyjaciele mocno przeżywają nadchodzący ślub, co może skutkować ich nadmiernych zaangażowaniem. Nieuniknione są dobre rady i wywieranie presji przy podejmowaniu ważnych decyzji. Aby uniknąć spięć postaw wcześniej granice wszystkim swoim bliskim, aby wasz ślub nie stał się ich ślubem.

7. Wasz budżet na ślub i wesele nigdy nie jest powodem do wstydu czy dumy. Na pewno zgodzisz się ze stwierdzeniem, że żadne pieniądze nie sprawią, że ten jedyny dzień będzie jeszcze bardziej ważny. W tym pojedynku zawsze wygrywa miłość! Pozwól sobie na spokój, zaakceptuj stan jaki jest i zaplanuj tą uroczystość bez brania kredytów.

8. Planowanie ślubu to nie konkurs i nic nie wygrasz za organizację najlepszego wesela. Uświadom sobie, że ten dzień ma być realizacją twoich marzeń, a nie tych wyidealizowanych ślubów z magazynów. Nie próbuj porównywać swojej uroczystości z innymi, zrób to co uważasz za najlepsze dla siebie. Spraw aby był to dzień totalnie w twoim stylu!

9. W natłoku obowiązków przy organizacji ślubu łatwo jest zapomnieć o najważniejszej istocie całego tego zamieszania. Przekazuj informacje narzeczonemu, doceniaj jego zaangażowanie, okazuj mu zainteresowanie, aby nie poczuł się odsunięty na boczny tor. W trakcie tych ważnych przygotowań pamiętajcie aby dbać o siebie nawzajem i pielęgnować bliską relację między wami :)